II miejsce ratowników medycznych Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym Lublin 2018r.

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. w Lublinie odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Do udziału w regionalnych mistrzostwach został oddelegowany zespół ratowników medycznych naszej Stacji. Podczas siedmiu akcji ratunkowych 15 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski musiało się zmierzyć z hipoglikemią, anafilaksją, nagłym zatrzymaniem krążenia u dziecka oraz rozpoznać udar mózgu. Zespoły musiały również wykonać kardiowersję oraz intubację pacjenta w trudnych warunkach a także rozpoznawać zaburzenia rytmu serca.

Zespół ratownictwa medycznego chełmskiej Stacji w składzie:. Kamil Kociubiński, Daniel Kania, Mariusz Celiński pokonali większość rywali zajmując II miejsce w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, zdobywając również puchar za jedną z konkurencji. Tym samym zespół Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie zakwalifikował się do Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które w tym roku odbędą się w Olsztynie. Serdeczne gratulacje dla naszych ratowników!